[wppt id=8056]

Метео вести

Погледнете ја целосната детална прогноза и на УХМР

Објавено на: 02.10 2016 г. 17:30 ч. ИНФОРМАЦИЈА МАКСИМАЛНИ…

СОВЕТИ И ПРАВИЛА НА ОДНЕСУВАЊЕ ЗА ЗАШТИТА ОД УДАР НА ГРОМ

Совети и правила на однесување за…

Утрешниот ден носи услови за слаби локални врнежи дожд!

Утре (03.10.2016) времето во Македонија…

[widget id=”calendar-2″]

Занимливости

ТЕМА ЗДРАВЈЕ: ЛЕК КОЈ МОЖЕ ДА ПОБЕДИ МНОГУ БОЛЕСТИ

Досегашните истражувања покажале…

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО СТРЕСЕ РЕГИОНОВ!

Пред околу половина час силен земјотрес…

ЕДИНСТВЕНО СЕЛО ВО МАКЕДОНИЈА ВО КОЕ СЕ ЖИВЕЕ ГРАДСКИ

Вевчани, место каде природата ги дала…

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА: ЗА СИТЕ ОНИЕ КОИ ГИ МАЧИ ВРЕМЕТО!

Рускиот академик и кардиохирург Николај…

ВОНРЕДНА БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА: ОД -20°C НА +20°C!

Почитувани граѓани пред нас е една…

ЕКСКЛУЗИВНО: СНЕГ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД - ЗАПОЧНА ДА ВЕЕ ВО СКОПЈЕ!

Вечерва поради падот на температурите…

© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски