Метео вести

НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА: Земјотрес почустувуван во Скопје

Земјотрес со интензитет од 2.7 степени…

Во петок ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи!

Во петок територијата на Македонија…

Метеоропатија – болест на современото општество! Како против неа?

Помните ли кога вашите баби и дедовци…

Најновата детална прогноза на УХМР!

Погледнете ја најновата метеоролошка…

Објави по датум

септември 2017
П В С T П С С
« Авг    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Занимливости

ЗИМА КОЈА ЌЕ СЕ ПАМЕТИ - ЗИМА НА ВЕКОТ - 1929 ГОДИНА!

Зимата во далечната 1929 година ќе се…

МОЌЕН ЦИКЛОН НАД МАКЕДОНИЈА: СТРАШНО НЕВРЕМЕ БЕСНЕЕШЕ ВО ДРЖАВАВА!

Страшно невреме во текот на вчерашниот…

ЕКСКЛУЗИВНО: ВИДЕА ОД СТРАШНИОТ УРАГАН ИРМА

Следуваат страшни видеа од МОЌНИОТ…

ЗИМА: ВО БЕРОВО ИЗМЕРЕНА ТЕМПЕРАТУРА ОД 1.7 °C!

Денес рано наутро поради разведрувањето…

БРУТАЛНО НЕВРЕМЕ ПУСТОШЕШЕ ВО БЕЛГРАД!

Саботата на 2ри септемви како што…

СНЕГ И НА БАЛКАНОТ - СЛОВЕНСКИТЕ ПЛАНИНИ ПОБЕЛЕА!

Уште од вчерашниот саботен ден поради…

УЖИВАЈТЕ ВО СЛЕДНАТА СНЕЖНА БАЈКА!

Додека ние сеуште се печеме на многу…

ПРИСТИГНА ЗИМАТА: ГОЛЕМ СНЕГ!

Како што и најавивме зимата пристигна…

ВЕЧЕРВА ПОЧУТВСТУВАН НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО ЈУГОЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА!

Вечерва поточно во 22:34 часот земјотрес…

БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА НА СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Почитувани граѓани со оглед на тоа…

ЗЕМЈОТРЕС ПОЧУВСТУВАН ВО СКОПЈЕ!

Слаб земјотрес со интензитет од 2.2…

ЗАСТРАШУВАЧКО: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА

Неодамна односно на 10 август во северна…

БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ!

Почитувани граѓани со оглед на тоа…

ЕКСКЛУЗИВНО: СПЕКТАКУЛАРЕН МЕТЕОРСКИ ДОЖД ВО МАКЕДОНИЈА!

Почитувани граѓани за време на изминатиот…

© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски