Метео Вести

ВОНРЕДНА БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА ПОРАДИ НАГЛОТО ЗАТОПЛУВАЊЕ НА ВРЕМЕТО!

Почитувани граѓани по студениот фронт и провејувањето на снег веќе од утрешниот понеделнички ден поточно некаде од втроник територијата на Македонија ќеподпадне под влијание на јужно воздушно струење и на значително потопла воздушна маса која ќе продира од јужните географски широчини па токму поради ова решивме за сите граѓани д аобјавиме вонредна биометеоролошка прогноза: Поради […]

ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ ПОПОСКИ: ДОАЃА ЗНАЧИТЕЛНО ЗАТОПЛУВАЊЕ И ТОПЛА ВОЗДУШНА МАСА ОД ЈУГ!

Од утрешниот понеделнички ден следува постепен продор на значително потопла воздушна маса од јужните географски широчини па така во следните денови истата ќе услови значителен пораст на температурите на воздухот и истите ќе бидат далеку над просекот за овој дел од годината. Во текот на утрешниот понеделнички ден максимумот на температурите на воздухот ќе се […]

НАЈАВА НА МЕТЕОРОЛОГ ПОПОСКИ: ПО СТУДЕНИОТ ФРОНТ ГОЛЕМ ПРЕСВРТ НА ВРЕМЕТО ПОНАТАМУ!

Почитувани граѓани по студениот фронт кој ја зафати државава и кој услови провејување на снег на повеќе места низ државава и кој беше проследен со силен ветер во текот на новата недела која не очекува ќе имаме ГОЛЕМ ПРЕСТВРТ не времето поточно на температурите на воздухот кој поради продор на значително поптопла воздушна маса од […]

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: СТУДЕНИОТ ФРОНТ ПРИСТИГНА И ДОНЕСЕ ПРОВЕЈУВАЊЕ НА СНЕГ!

Струдениот фронт кој го најавивме пристигна во текот на изминатата ноќ кога поради значителниот пад на температурите на воздухот снежната граница се спушти значително и на повеќе места имаше провејување на снег со релативно послаб интензитет. Повеќе врнежите беа застапени во западните и во северните предели каде на планините дојкде до зголемување на снежната покривка […]

ОВАА НОЌ ЗАЛАДУВАЊЕ И СПУШТАЊЕ НА СНЕЖНАТА ГРАНИЦА (АНАЛИЗА)

Како што веќе најавивме до утрешното неделно утро снежната граница значително ќе се спушти поради големиот пад на температурите на воздухот и истата ќе биде некаде на 500 – 600 м.н.в па така во текот на оваа ноќ на планините ќе има зголемување на снежната покривка и тоа претежно на северозападот и на западот од […]


вчитувам...

Најнови вести

Објави по датум

февруари 2018
П В С T П С С
« Јан    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски