Метео Вести

НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА: Земјотрес почустувуван во Скопје

Земјотрес со интензитет од 2.7 степени според рихтер е почуствуван во Скопје денес во 12:52 часот. Епицентарот е во Скопје и тоа во околината на Сопиште. Земјотресот е на 40 км длабочина. Нема информации за евентуални штети.

Во петок ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи!

Во петок територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна воздушна маса од Медитеранот. Поради тоа времето ќе биде облачно и доста свежо со врнежи од дожд.  На некои места врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ. Таму каде што врнежите ќе бидат поинтензивни се очекува да наврнат над 20 л/м2 воден талог. Можна е и ретка појава […]

Метеоропатија – болест на современото општество! Како против неа?

Помните ли кога вашите баби и дедовци се жалеа на главоболка, болки во коските и зглобовите поради промена на времето? Денеска речиси сите реагираме на неповолните временски влијанија. Сведоци сме на нагли климатски промени кога температурата во текот на едно деноноќие се менува за 15-20 степени. Пролетта и есента траат неколку денови, или воопшто ги […]

Најновата детална прогноза на УХМР!

Погледнете ја најновата метеоролошка  и биометеоролошка прогноза од УХМР   Биометеорлошка прогноза на УХМР        

На 30 октомври започнува зимското сметање на времето

Зимското сметање на времето оваа година ќе започне на 30ти Октомври и тоа во 03:00 часот по полноќ Со поместување на стрелките од часовниците за еден час наназад времето во 03:00 часот ќе се смета 02:00 часот. Преминувањето на летно и зимско сметање на времето првпат е забележано во 1916 година, во земјите на северот […]


вчитувам...

Најнови вести

Објави по датум

февруари 2018
П В С T П С С
« Јан    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски