Метео Вести

СЛАВЧО ПОПОСКИ СО ВИКЕНД ПРОГНОЗА – ПОГЛЕДНЕТЕ ДАЛИ ВРЕМЕТО ЌЕ БИДЕ НА ВАША СТРАНА

За време на викендот кој доаѓа останува невообичаено топло за овој дел од годината со многу високи температури на воздухот. Времето ќе биде сончево со умерена облачност и топло додека во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи и тоа особено во попладневните часови. Во сабота ќе дува слаб […]

Буквално цела Европа ужива во пријатни температури – вистинско лето во југозападна Европа

Овие денови како и денес буквално целиот Европски Континент е под влијание на топла воздушна маса која продира од југ, особено топло е во јужа, југоисточна како и во југозападна Европа. Ранолетни температури на воздухот овие денови владеат  и кај нас. Најпогодена од овој изразен топол бран кој е невообичаен за овој дел од годината […]

Попоски: Петок ќе ни го донесе максимумот на овој топол бран

Утре (24.03.2017) ќе биде максимумот на овој топол бран што значи ќе биде невообичаено топло за овој дел од годината. Времето ќе биде сончево и топло во попладневните часови со умерена локална облачност. Ќе биде претежно тивко. Максималната температура на воздухот ќе се искачи во интервалот од 19 до 26 степени. Следете го официјалниот фејсбук […]

Попоски: Пролетта пристигна а со затоплувањето и атмосферата ќе се загрева

Пролетта веќе пристигна што значи полека веќе времето се повеќе и повеќе ќе затоплува а тоа значи и загревање на атмосферата како и зголемување на УВ зрачењето (УВ ИНДЕКС). Кога станува збор за загревањето на атмосферата на многу луѓе тоа некако не го сваќаат што точно значи па да објасниме: Со загревањето на атмосферата доаѓа […]

Најнови информации околу временската состојба во државава

Во текот на изнинатата ноќ во државава имавме стабилно, суво и пријатно време односно ведро а претпладнево веќе има појава на мала локална облачност. До крајот на денешниот ден ќе се задржи сончево и топло време со умерена локална облачност. Во попладневните часови во северозападните планински предели не се исклучува можноста за краткотраен локален дожд. […]

Објави по датум

јуни 2018
П В С T П С С
« Мај    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски