Метео Вести

ДОАЃА ГОЛЕМИОТ ХРИСТИЈАНСКИ ПРАЗНИК (ВОДИЦИ): ПРВИЧНИ АНАЛИЗИ НА ВРЕМЕТО

Почитувани граѓани на пресрет ни доаѓа големиот Христијнаски празник Богојавление – Водици па на сите вас ве интересира какво време ќе имаме баш на овој голем Христијански празник. Првичните анализи за време на овој празник го кажуваат следното: Претежно стабилно и суво време односно во текот на претпладнето претежно ведро на запад со малку облачност […]

СРЕДА НАВЕЧЕР НАГЛО И БРЗО ЗАЛАДУВАЊЕ (ЗА ОКОЛУ 15°C) СИЛЕН И ОЛУЕН ВЕТЕР, ДОЖД, УСЛОВИ ЗА ГРМЕЖИ И СНЕГ!

Како што веќе најавивме утре (вторник) а особено во текот на денот среда ќе има НАГЛО ЗАТОПЛУВАЊЕ на времето и тоа поради олујното југозападно и западно воздушно струење кое ќе услови ЗНАЧИТЕЛЕН пораст на температурите на воздухот и истите ќе бидат значително над просекот за овој дел од годината и ќе се искачуваат на многу […]

НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА: ВО СРЕДА НАГЛО КРАТКОТРАЈНО ЗАТОПЛУВАЊЕ И ОЛУЈНО ЈУГОЗАПАДНО И ЗАПАДНО СТРУЕЊЕ НА ВОЗДУХ!

Поради олујното југозападно и западно воздушно струење утре (вторник) а особено задутре (среда) ќе имаме нагло но краткотрајно затоплување на времето па така максимумот на температурите на повеќе места ќе се искачат до околу 10тиот степен а може и повеќе додека во централните предели на државава истите може да се искачат дури и до околу […]

СНЕГ НА МНОГУ МЕСТА -КОНЕЧНО СКИЈАЊЕ: СКИЈАЧКИТЕ ЦЕНТРИ НАТРУПАНИ СО СНЕГ – ЌЕ ВРНЕ И НАТАМУ (АНАЛИЗА)

Денешниот понеделнички ден а воедно и новата недела ја започнавме со врнежи од снег на повеќе места низ државава и тоа повеќе во северните, североисточните и во источните предели на државава каде потенка снежна покривка веќе се забележува и на некои од пониските места додека на повисоките места и на планините како и на скијачките […]

ЗАПОЧНА НАТРУПУВАЊЕТО НА СНЕГОТ – СЕ ПОДОБРУВА СЕЗОНАТА ЗА СКИЈАЊЕ (АНАЛИЗА)

Оваа вечер скијачкките центри Попова Шапка и Маврово уживаат во вистинска снежна бајка каде врне снег а снежната покривка постојано расте а ќе расте и понатаму со што сезоната за скијање значително ќе се подобри во следниот период. Снег врне и на повисоките места додека во котлините го има во северните, североисточните и во источните […]


вчитувам...

Најнови вести

Објави по датум

јануари 2018
П В С T П С С
« Дек    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
© 2016-2017 Copyright - MeteoMax, Славчо Попски