Јужните предели на Русија под ДЛАБОК снег (ГАЛЕРИЈА)

Уживајте во прекрасната снежна галерија која доаѓа од јужните предели на Русија:

ФОТО: Прекрасна снежна бајка во Закопане, Полска

Уживајте во галеријата и во оваа прекрасна снежна батка која ни доаѓа од Закопане, Полска:

15230833_1912714282284997_2787512319949703010_n

15285050_1912714315618327_3716049371898078418_n

15337384_1912714278951664_7158444639725264033_n

15337611_1912714272284998_1902884438039282540_n

Фото: Severe Weather Europe

 

Снежната покривка на Италјанските алпи веќе изнесува 1 метар (Галерија)

Уживајте во галеријата која доаѓа од Италјанските алпи каде снежната покривка изнесува 1 метар:

15259200_1908408836048875_8314098576049185295_o

15219467_1908429936046765_7101951074941725835_n

15192563_1907699766119782_6675292293896583969_n

15171067_1907985752757850_2236075268893741240_n

15135794_1907985796091179_2311053420223992879_n

Додека во Македонија имаме прекрасно време погледнете што се случува над Медитеранот (Галерија)

15156945_1904119436477815_4069494446413005335_o

15138355_1904119429811149_6012173570578853082_o

15025502_1904119433144482_713571848334373695_o

ГОЛЕМ СНЕГ: Погледнете како изгледаат Романските планини (ГАЛЕРИЈА)

15027455_1902292889993803_8130476384526924393_n

15032226_1902292896660469_8670925743957657295_n

15036529_1902292893327136_7913046517168042165_n-1

 

(ГАЛЕРИЈА) Последици од разорниот земјотрес со јачина од 7.8 степени според рихтер кој го погоди Нов Зеланд

Фотографиите кој ќе ги погледнете се навистина страшни и жалосни:

14980783_1902298726659886_7286298044147891806_n

14991853_1902298729993219_3749127311426923311_n

15073363_1902298753326550_2950294659109856851_n

15073491_1902298723326553_6412692608101366751_n

Струшка Јабланица во бело руво – (Галерија)

Додека во текот на вчерашниот ден во Струга имаше интензивни врнежи од дожд на повисоките предели од Јабланица паѓаше снег.

Снежната граница се спушти и до селото Горна Белица. Снежните врнежи направија вистинска снежна бајка.

Погледнете ја галеријата која ни доаѓа од оваа прекрасна планина:

15052199_10207795870557123_309703145_o

15053363_10207772592739505_520481896_o

15032627_10207772592499499_1014387671_n

15037188_612387675616190_8684006454365170470_n

14993370_612387655616192_293414315156716713_n

14980673_612387605616197_4595526660040736480_n

Хрватска под снег (12.11.2016) – ГАЛЕРИЈА

Хрватска денес осамна под снежна идила, сето ова е поради влијанието на студениот воздух кој се спушти од север во оваа земја.

Погледнете ја галеријата:

14938243_1022041271251934_4337799084668374043_n

14947396_1136576753097244_3356199833880423791_n

14991265_1022040681251993_8317438054424452773_o

15037136_1022000791255982_8301638916510944108_n

15042188_1022035234585871_8351180707798878662_o

zav

СНЕЖНА ИДИЛА оваа вечер во Горски Котар – Хрватска (Фото)

Студениот бран кој ја зафати Хрватска оваа вечер донесе снежни врнежи и идила во Горски Котар

14922234_1901262456763513_5568857643866640851_n

14955795_1901262463430179_4825767120434306802_n

15078910_1901262460096846_2315495440925037630_n