СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КУМАНОВО – ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА ЛЕШНИК И СИЛНИ ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЗНЕЊА

Циклонот Глорија започна да влијае на времет кај нас уште во текот на вчерашниот понеделнички ден па така дојде до драстична промена на временската состојба кај нас.

Судирот на топол и на ладен воздух услови многу нестабилна атмосфера над државава патака на многу места се забележани поројни врнежи од дожд и грмежи.

Во текот на вчерашната понеделничка вечер најизразена нестабилност имаше во Кумановскиот регион каде имаше појава на ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, засилен ветер, силни и чести електрични празнења и интензивни врнежи од град со големина на лешник кој буквално го побеле тлото како да врне снег.

Ваквото големо невреме услови и проблеми како и поројни поплави низ градот.

На следната фотографија можете да погледнете како беше во Кумановскиот регион:

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ.

Почитувани граѓани и сограѓани одсега па натаму преку најшиот најголем метеоролошки медиум во Македонија можете да ја рекламирате вашата фирма. За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил. СЛАВЧО ПОПОСКИ.