НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА – СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС СЕ СЛУЧИ ВО БЛИЗИНА НА ДОЈРАН! (ДЕТАЛИ)

Пред околу половина час со епицентар на само 14 километри источно од Дојран се случи СИЛЕН земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот се наоѓа на околу два километри длабочина а почувствуван е во југоисточна и во источна Македонија.

Инаку утринава земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала ја стресе и Босна и Херцеговина.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ .