НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА ШТО СТАНУВА ЗБОР

Денес (13.09.2017) во крајните западни предели ќе има повеќе облаци и особено претпладнево ќе има услови за сосема слаб и локален дожд а ќе дува и слаб до умерен вете рпретежно од западен правец кој во Пелагонија ќе се засилува по интензитет.

Максимумот во текот на денешниот ден ќе с еискачи во интервалот од 24 до 32 степени.

Од утре (14.09.2017) следува период на стабилно и суво време со многу повеќе сонце насекаде и со постепен пораст на температурите на воздухот а тоа е знак на нов топол Африкански бран.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ