ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД ЕВРОПСКИОТ ЦЕНТАР ЗА БУРИ!

Почитувани граѓани поради циклонот и промената на времето која ни се приближува и која ќе пристигне денес доцна попладне и навечер предупредување издаде и Европскиот центар за бури.

Тој предупредува дека кај нас на многу места може да с еочекуваат врнежи и грмежи а поради разликата на воздушниот притисок и засилен ветер од јужен правец. Локално процесите ќе бидат ПОИТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ проследено со поинтензивен пороен дожд, засилен ветер, електрични празнења и услови за град.

Најнова анализа околу оваа ситуација следува за многу скоро време.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ