НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО

Под влијание на стабилна, сува и потопла воздушна маса од југ до крајот на денешниот ден (недела) како и во поголемиот дел од утрешниот ден 9понеделник) времето ќе биде стабилно, суво и топло односно претежно сончево со мала локална облачност.

Денес ќе дува слаб до умерен а утре (понеделник) поради новата промена на времето која ќе пристигне доцна попладнето ќе дува засилен ветер од јужен правец.

Детална анализа на времето околу ова ќе следува наскоро.

Максимумот на дневните температури на воздухот денес ќе се искачи во интервалот од 26 степени додека утре (понеделник) од 27 до 34 степени.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ