РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 8.1 СТЕПЕН СПОРЕД РИХТЕР ГО ПОГОДИ МЕКСИКО

Рано утринава поточно во 06:49 часот брогот на Мексиго го погоди разорен земјотрес со јачина од 8.1 степен според Рихтеровата скала. Земјотресот се наоѓа на 72 километри длабочина.

Засега нема информации за загинати и повредени но властите веќе издадоа предупредување од цунами.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба кај нас следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ