ПРОМЕНА НА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА КАЈ НАС!

Денес (08.09.2017) во текот на предпладневните часови во нашата држава ќе се задржи сончево и топло време со умерена локална облачност меѓутоа во попладневните часови облачност ќе се зголеми и особено во западната половина ќе има услови за локален дожд и услови за ретки грмежи а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Максималната дневна температура на воздухот ќе се искачи во интервалот од 26 до 32 степени.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ