НАЈНОВА АНАЛИЗА: ПОСТЕПЕНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО!

До крајот на денешниот ден ќе се заджи претежно сончево и топло време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утре (08.09.2017) времето ќе се задржи сончево време со умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Меѓутоа доцна попладне и навечер во западните предели ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 32 степени.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ