НАЈНОВА АНАЛИЗА: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НЕ ЧЕКА ДО КРАЈОТ НА ДЕНОВ И УТРЕ (ЧЕТВРТОК)

До крајот на денешниот ден како и утре (07.09.2017) времето во нашата држава ќе биде претежно сончево и потопло преку ден но во текот на утрешниот ден (четврток) ќе има умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен и југозападен правец.

Минималните температури на воздухот ќе се спуштаат во интервалот од 6 до 14 степени додека максималните температури утре (четврток) ќе с еискачат во интервалот од 26 до 32 степени.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ