ВО ТЕКОТ НА ДЕНОВ ПРЕОДНА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО!

Во текот на денешниот ден (05.09.2017) времето во нашата држава ќе биде променливо облачно што значи ќе има повеќе облачност за разлика од вчера (понеделник) а ќе има и повремен локален дожд а има услови и з анестабилност проследена со грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец додека максималната дневна температура на воздухот ќе се искачи во интервалот само од 17 до 25 степени.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ