НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО МОЖЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ ПОНАТАМУ ОД ВРЕМЕТО:

Следува период на претежно стабилно, суво но пријатно топло време преку ден додека наутро ќе биде значително свежо. Само утре (05.09.2017) во планинските предели ќе има услови за сосема краткотраен и локален дожд.

Утре (вторник) максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 26 степени додека од среда истите ќе имаат тенденција на пораст но нема да биде пеколно топло.

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ