БРУТАЛНО НЕВРЕМЕ ПУСТОШЕШЕ ВО БЕЛГРАД!

Саботата на 2ри септемви како што најавивме Балканот беше зафатен од ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ па така на повеќе места во Босна, Србија и во Хрватска се забелеѓани силно олујни системи па дури и Суперќелијски облаци па на многу места токму ова предизвика интензивни поројни врнежи од дожд, силни грмежи, силен ветер и град.

На горната фотографија можете да погледнете како изгледаше околината на Белград за време на невремето.

Во продолжение погледнете го и видеото кое доаѓа токму од Белград од страшното невреме:

https://www.facebook.com/severeweatherEU/videos/2074877542735336/

За нови, детални и по потреба обновени информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ и на КОСТАДИН ПАВЛОВ