НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО ДА ОЧЕКУВАМЕ ПРЕД ПРОМЕНАТА НА ВРЕМЕТО

Пред најавената промена на временската состојба кај нас односно некаде до недела доцна попладне под влијание на МНОГУ ТОПЛА воздушна маса која продира од јужните географски широчини поточно од северните предели на Африка ќе се задржи многу топлото време со високи температури на воздухот кој ќе се искачуваат во интервалот од 30 до 37 степени што значи истите нема да бидат екстремно високи.

Времето ќе биде сончево а особено во попладневните часови ќе има умерена локална облачност а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Нова и обновена прогноза околу најавената промена на времето која ќе пристигне кај нас недела доцна попладне и навечер следува наскоро.

За нови и детални информации околу временската состојба следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ