СИЛНО НЕВРЕМЕ НА ОСТРОВОТ *САМОС* – СПЕКТАКУЛАРЕН УДАР НА ГРОМ

Синоќа островот Самос кој се наоѓа во соседна Грција беше зафатен од влажна и многу нестабилна воздушна маса која услови интензивни врнежи од дожд и силни грмежи. Погледнете ја фотографијата во која можете да ја погледнете синоќешната ситуација на овој остров:

Благодарност до Severe Weather Europe!

За нови и детални информации околу временската состојба во нашата држава следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ