ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: СТРАШНО НЕВРЕМЕ НАД ОХРИДСКО

Како и на повеќето места така и над Охридско во текот на вчерашниот ден (07.06.2017) поради изразено нестабилната атмосфера се формираше олуен систем некаде јужно од градот Охрид кај СВ.НАУМ па токму оој систем предизвика интензивен пороен дожд, засилен ветер и грмежи а во ваква ситуација има и локална појава на град.

Погледнете како изгледаше ова страшно невреме:

За нови и детални информации следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ