КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: Погледнете какво време ќе имаме до кајот на денешниот ден (четврток)

Денешниот ден (четврток) конечно во Македонија ќе донесе малку попријатни температури што значи понекаде конечно температурата ќе се искачи некој степен над нулата.

До крајот на денешниот ден (четврток) времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Повеќе облачност ќе се задржи во западните планински предели каде ќе провејува слаб снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец додека на планините повремено ќе се засилува.

Максималната температура денес ќе се движи во интервал од -5 до 3 степени.

Со денешниот ден конечно завршува поларниот бран кој веќе недела дена владее во Македонија. Од утре температурите на воздухот ќе бидат во понатамошен пораст.

Подготви: СЛАВЧО ПОПОСКИ!