Погледнете каде до крајот на денешниот ден (среда) ќе има снег

До крајот на денешниот ден (среда) времето во Македонија ќе биде променливо облачно и сеуште МНОГУ СТУДЕНО со сончеви периоди во северните предели.

Во јужните и во југозападните предели ќе има зголемена облачност каде ќе има локални врнежи од снег кој ќе бидат со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи во интервал од -8 до -2 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!