Утрешниот ден ни носи доста топло време!

Утре (01.10.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Температурата ќе се движи во интервал од 22 до 30 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!