Сончев ден и денес!

Денес (30.09.2016) времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Температурата ќе се движи во интервал од 21 до 29 степени.

Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ!