Метео вести

НАЈНОВА АНАЛИЗА: ПЕТОК И САБОТА АФРИКАНСКИ БРАН!

Под влијание на многу топла воздушна…

НАЈНОВА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО!

До крајот на денешниов ден (16.08.2017)…

Пријатели

Занимливости

ЕКСКЛУЗИВНО: СПЕКТАКУЛАРЕН МЕТЕОРСКИ ДОЖД ВО МАКЕДОНИЈА!

Почитувани граѓани за време на изминатиот…

СОСЕДНА СРБИЈА ПОБЕЛЕ ОД ГРАД КАКО СНЕГ ВО СРЕДЕ ЗИМА!

Во саботата соседна Србија беше погодена…

ВОНРЕДНА БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА НА СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Со оглед на тоа дека оваа вечер и во…

ВИСТИНСКА СНЕЖНА БАЈКА ВО АВГУСТ: ПАДНА СНЕГ ВО ИТАЛИЈА!

Ова утро студениот водух од северните…

ВИСТИНСКА ЗИМА: ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ВО ЕВРОПА!

Како што и веќе најавивме денес изутрина…

ГОЛЕМ СНЕГ И ДО 30 ЦМ СЕ ОЧЕКУВА НА ЕВРОПСКИТЕ АЛПИ!

Студениот воздух кој до крајот на…

ВЕЧЕРВА НЕВРЕМЕ СО ГРАД ГО ЗАФАТИ КИЧЕВСКИОТ РЕГИОН!

Како што веќе и најавивме за денес…

ВО МАКЕДОНИЈА НА СОНЦЕ ИЗМЕРЕНИ РЕКОРДНИ 62°C!

Денес (07.08.2017) е измерена РЕКОРДНО…

ЕКСТРЕМНА ТОПЛИНА: БИОМЕТЕО НА СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Почитувани граѓани поради ЕКСТРЕМНАТА…

СИТЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: ПОГЛЕДНЕТЕ ЗОШТО ИМАМЕ *КРВАВА МЕСЕЧИНА*!

Почитувани граѓани сите се запрашувате…

ЗИМА ВО ЈУЛИ ВО ЕВРОПА! МНОГУ СНЕГ И СТУД!

Во изминатите неколку денови Австриските…

СТРАШНО: РАЗОРНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ИСТАНБУЛ!

Денес (27.07.2017) Истанбул (Турција) беше…

КАКО СНЕГ ВО ЈАНУАРИ! СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ ЈАДРАНОТ!

Јадранот но овј пат од Италијанската…

54 ГОДИНИ ОД КАТАСТРОФАЛНИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ!

Скопје со повеќе активности и манифестации одбележува 54…

БИОМЕТЕОРОЛОШКА ПРОГНОЗА НА СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Силното југозападно воздушно струење…